Recruitment to must have 2020 runs till 10.03.2020.
must have 2020 Board of Experts:
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje, wybiera przedmioty, które znajdą się na łamach gazety, poznaje ich twórców. Ceni sobie możliwość rozmowy z projektantami, poznania ich pomysłów i racji. Lubi zadawać pytania, ale też swoim rozmówcom pozwala się wygadać. Lubi też temperować ołówki, podróżować, oglądać dzieła sztuki w wielkich muzeach i małych kościółkach. Nie lubi bylejakości.
Kulturoznawca z wykształcenia. Dziennikarka specjalizująca się w temacie architektury, designu, kultury oraz mody. Od 2011 roku pełniła funkcję zastępcy redaktor naczelnej „M jak mieszkanie”. W 2016 roku awansowała na stanowisko redaktor naczelnej serwisu urzadzamy.pl. Współpracownik vogue.pl, Wysokich Obcasów. Prowadzi własną firmę konsultingową dla marek związanych z branżą mody oraz wnętrz. Od 2018 roku szefowa strategów kontentu i redakcji natywnej WP Brand Studio, WP Dom w Wirtualnej Polsce.
Stylistka wnętrz, projektantka, producentka sesji zdjęciowych. Od kilkunastu lat związana z prasą kobiecą i wnętrzarską. Na swoim koncie ma współpracę z agencjami i studiami fotograficznymi, przygotowując niezależne sesje reklamowe, wnętrzarskie i modowe. Pracowała m.in. przy realizacji kampanii reklamowych: Plus, Procter&Gamble dla agencji Leo Burnett. Od lat zajmuje się produkcją sesji, stylizacją wnętrz i promowaniem dobrego wzornictwa. Autorka wywiadów z ludźmi kultury, sztuki i designu. Moderator paneli tematycznych, prowadząca konferencje, wykłady i warsztaty. W 2016 r. konsultant spotkania dla branży projektowej i biznesowej „Stwórz i Sprzedaj” podczas festiwalu Gdynia Design Days. Ambasadorka projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Kids Design Space we Wrocławiu. Pomysłodawczyni konkursu dla młodych projektantów Młodzi na Start oraz członek jury krajowych i międzynarodowych konkursów. Uczestniczka wystaw malarskich. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, autorka ilustracji m.in dla Museum and Institute of Zoology. Od 1998 r. redaktor naczelna, a od 2014 r. również dyrektor kreatywna międzynarodowego magazynu Elle Decoration.
Specjalistka od zadań niemożliwych. Ubierała Justina Biebera, a teraz pełnoetatowo ratuje planetę.
Autorka kampanii "Tu pijesz bez słomki" oraz książki "Jak uratować świat?"
Duet prowadzący dom wydawniczy LABELPUNKS. Poznali się w jednym z wydawnictw prasowych i w 2012 połączyli swoje pasje, zakładając własny magazyn LABEL, jedyny na polskim rynku dwujęzyczny magazyn tak szeroko traktujący o dizajnie, architekturze i różnorodnie pojmowanej kreatywności.
Magda to germanistka, która obok filologii germańskiej na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła również zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej; uwielbia wszystko, co papierowe, ćwiczy jogę, a jej miłość do Berlina nie słabnie od wielu lat. Paweł to natomiast absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, zdobywca wielu prestiżowych nagród w konkursach Chimera, GrandFront (a także członek jury); jego pasją jest eksplorowanie najdalszych zakątków świata, a inspiracji poszukuje we wciąż odkrywanych kulturach. Obecnie pod parasolem wydawnictwa LABELPUNKS znajdują się, obok magazynu LABEL, tytuły takie jak album &Living oraz książki “Urban Guide” i “Black LABEL”.
Antropolożka kultury, doktorantka Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ, popularyzatorka polskiej mody i designu,współtwórczyni i koordynatorka projektów polskich i zagranicznych wystaw, pokazów mody, wykładów i warsztatów, m.in. podczas London Fashion Showcase, Milan Design Week, London Design Biennale, Berlin Fashion Week. Obecnie współtworzy i rozwija strategię promocji polskiej mody i designu w Instytucie Adama Mickiewicza – instytucji odpowiedzialnej za promocję polskiej kultury za granicą, gdzie od początku 2017 roku pełniła obowiązki managerki Programu Polska Design.
Agnieszka Polkowska – Doktor w dyscyplinie sztuk projektowych. Z wykształcenia projektantka wzornictwa, z powołania trendwatcherka i strateżka. Założycielka pierwszego w Polsce studio obserwacji i wdrażania trendów TRENDSPOT. Wykłada m.in. na studiach Total Design Management i współpracuje z takimi instytucjami jak Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Łódź Design Festival. Przez prawie 10 lat pracowała w LPP. W latach 2015-2018 współtworzyła POP UP GRUPĘ na stanowisku Head of Trends – kolektyw strategiczny, gdzie zajmowała się rozwojem takich marek jak Loft37, BOHOBOCO, Fiore, TOVA czy Abriga. Obecnie realizuje projekty badawcze i wdrożeniowe m.in. dla MTV, Play, born2be oraz marek wzorniczych. Jej unikatowe podejście do budowania scenariuszów przyszłości docenił m.in. holenderski think tank MARE Amsterdam oraz portal trendwatching.com, dla których Agnieszka pracuje w charakterze eksperta.
Współpracuje ze studiem projektowym Izabela Bołoz i marką kreatywnych stref zabaw dla dzieci totutam. Wcześniej związana z Łódź Design Festival, gdzie pracowała jako project manager i organizator plebiscytu i wystawy must have. Z pasją budowała projekt od początku jego istnienia, przez lata z ciekawością i zaangażowaniem przyglądała się ścieżkom rozwoju polskich projektantów i firm projektowych. Jest organizatorką wystaw polskiego wzornictwa w Polsce i na świecie ( Salone del Mobile w Mediolanie, Inno Design Tech w Hong Kongu, DMY w Berlinie), konferencji biznesowych skierowanych do branży kreatywnej oraz wydarzeń festiwalowych. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zapalona żeglarka.
Założyciel i główny projektant w firmie Maćków Pracownia Projektowa - założona w 1995 roku we Wrocławiu, obecnie zatrudnia około 60-ciu architektów. Najważniejsze realizacje: Dom Towarowy Renoma, Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy, Thespian, Hala Sportowa w Bytomiu, Wydział Prawa i Administracji, Green Day, Kurkowa 14. Najważniejsze nagrody: "Życie w architekturze", finałowa selekcja Nagrody architektonicznej „Polityki", 4 x Grand Prix "Piękny Wrocław", 4 x finalista World Architecture Festival, "Najlepsza Przestrzeń Publiczna" Województwa Śląskiego, 2 x Grand Prix DOFA, nagroda roku SARP, shortlisted i dwukrotna nominacja do Mies van der Rohe Award, nagroda ECOLA, Złoty Medal Leonardo Award i ponad 40 nagród w konkursach architektonicznych. Przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów RP (2010-2018), nauczyciel akademicki: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Brussels Solvay School. Współinicjator współorganizator i uczestnik projektu Nowe Żerniki we Wrocławiu, kurator odpowiedzialny za architekturę w ramach ESK Wrocław 2016. Założyciel "Gęsto" - architektonicznego think tanku i fundacji zajmującej się nowymi typologiami mieszkaniowymi i rozrastaniem się miast .
Dziennikarz, trendwatcher, założyciel i redaktor serwisu TrendNomad.com – odwiedzający co roku około dwudziestu targów, festiwali i konferencji na temat dizajnu i nowych technologii, organizowanych w różnych miejscach na świecie – od Tokio po Las Vegas.
Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu. Prywatnie mocno związany ze sportem - uprawia triathlon, angażuje się również społecznie na Śląsku.
Filolożka, animatorka kultury, specjalistka w dziedzinie komunikacji społecznej i mediów. Redaktor naczelna magazynu „Dobre Wnętrze” i jego Numerów Specjalnych „Styl & Klasyka”, „Kuchnia i Łazienka”, „Showroom”. Pisze o designie, architekturze wnętrz, sztuce. Bada trendy we wzornictwie, śledzi dokonania młodych projektantów, wspiera odradzające się w Polsce rękodzielnictwo. Kuratorka wystawy „Niepowtarzalni”, prezentującej sylwetki rzemieślników i artystów. Autorka koncepcji konferencji dla architektów wnętrz „Trendy, wizje, prognozy” z udziałem studia Doshi Levien. Przewodnicząca rady ekspertów plebiscytu „Design dla Konesera”, jurorka wielu konkursów. Autorka tekstów, m.in. w „Odrze”, „Kontekstach”, „Dialogu”, „Gazecie Wyborczej”, „Wysokich Obcasach”, „Rzeczpospolitej”, „Warsaw Voice”, „Muratorze”, „Architekturze od Wnętrza”, „Vivie”, publikacji książkowych i fotograficznych. Uprzednio zawodowo związana z magazynem „Dom & Wnętrze” oraz dziennikiem „Życie Warszawy”, w którym kierowała działem kultury. Interesuje się literaturą, filmem, historią himalaizmu; pływa po Wiśle tradycyjnymi łodziami drewnianymi.
Zuza Dominów od 2003 zawodowo spełnia się w branży wyposażenia wnętrz. Pracowała jako redaktor w magazynach wnętrzarskich, ale od 7 lat związała swoje życie z Internetem. Tworzyła portal Foorni, obecnie od ponad 5 lat działa w Homebooku. W codziennej pracy interesuje ją człowiek (humanistka z wykształcenia) jego styl życia, przyzwyczajenia oraz sposób patrzenia na otaczającą rzeczywistość. Uważa, że to właśnie te czynniki najbardziej wpływają na realne zmiany w polskich domach. Wielki fan realizacji i projektów polskich architektów/projektantów/designerów. Współtworzy jedyny w Polsce prestiżowy album Homebook Design, prezentujący realizacje rodzimych biur projektowych. Gości również, wraz z kamerą w domach i mieszkaniach, realizując cykl filmów wnętrzarskich "360 stopni".
Prywatnie żona, mama dorosłego syna i miłośniczka życia z dala od blasku wielkich miast.
Dziennikarka miesięcznika branży meblarskiej „BIZNES meble.pl”. Humanistka z zamiłowania i wykształcenia. Z tej perspektywy, od prawie dwóch dekad obserwuje ważne wydarzenia branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Ceni rozmowy z ludźmi. Szczególnie lubi publikacje, które pozwalają czytelnikom korzystać z doświadczeń innych osób i wzmacniać własny potencjał. Razem z zespołem Wydawnictwa meble.pl, aktywnie wspiera polskie i zagraniczne marki w kreacji wizerunku i jego promocji. Współautorka „Księgi Trendów”, pierwszej w Polsce publikacji prezentującej aktualne trendy we wzornictwie przez pryzmat zmian zachodzących w stylu życia Polaków. Autorka koncepcji dyskusji branżowych i spotkań promocyjnych oraz ich moderatorka.
Od lat pisze, najpierw w mediach papierowych, teraz głównie cyfrowych. Zaczynała od mody. Obecnie związana jest z portalem Onet.pl, gdzie publikuje teksty o architekturze i aranżacji wnętrz, starając się popularyzować nowatorskie, ciekawe i po prostu dobre realizacje. Fascynuje ją niesztampowość i pomysłowość zarówno młodych, jak i tych trochę starszych polskich architektów, którzy dokonują cudów, dysponując niezbyt imponującymi budżetami.
U projektantów ceni kreatywność połączoną z determinacją i dyscypliną. Poza tym nieustająco jest ciekawa świata i ludzi.
Dyrektor Łódź Design Festival. Entuzjasta działań miejskich i projektowania. Inicjator oraz współorganizator wielu projektów związanych z przemysłami kreatywnymi, m.in.: Festiwalu Reklamy Ad Days, Konferencji Przemysły Kreatywne, Art_Inkubatora czy Fotofestiwalu. Współzałożyciel Łódź Art Center, członek zespołu realizującego w Łodzi działania popularyzujące szeroko rozumiany dizajn.